חישוב דמי לידה
מאת מערכת אמא פלוס 28/10/2011
חישוב דמי לידה
לידה היא רגע השיא של ההיריון שלך, הרגע לו חיכית תשעה חודשים, בואי וקבלי במאמר הבא את המידע על זכאותך לדמי לידה.

דמי הלידה הם קצבה המשולמת ליולדת בגין אובדן הכנסה עקב הצורך לטפל בתינוקה הרך. דמי הלידה משולמים ליולדת בתשלום אחד לחשבון הבנק שמסרה בבית החולים או חשבון הבנק בו היא מקבלת את קצבת הילדים, בעבור 14 שבועות מלאים הכוללים את חופשת הלידה הבסיסית.

מהי תקופת הזכאות לצורך חישוב דמי לידה:
תקופת הזכאות לצורך חישוב דמי לידה מתחיל למעשה מיום הפסקת עבודתה של אישה, או 49 יום לפני תאריך הלידה המשוער הנקבע על ידי רופאה המטפל של היולדת במהלך ההיריון, באם נמצאה היולדת זכאית לחופשת לידה בת 14 יום. במידה והיולדת זכאית לחופשת לידה בת 7 שבועות לא יאוחר יותר מ – 24 ימים לפני תאריך הלידה המשוער שלה.

השלמת שכר עבור חישוב דמי לידה:
יולדת אשר עובדת כשכירה במשק ולא קיבלה שכר מלא בשלושת החודשים לפני הראשון בחודש בו הפסיקה לעבוד עקב שביתה, מחלה, השבתה, אבל משפחתי, תאונה וכל סיבה שהיא שאינה באשמתה ובידיה האישורים המעידים על כך, תיבדק האופציה על ידי המוסד לביטוח לאומי להשלים את שכרה עבור חישוב דמי הלידה.

אישה שצמצמה את היקף משרתה בגלל ההיריון בתקופה של שלושה חודשים לפני הראשון בחודש בו הפסיקה לעבוד, דמי הלידה שלה יחושבו לפי הכנסתה המלאה בשלושת החודשים בה עבדה בהיקף משרה מלאים.

כיצד מחשבים את דמי הלידה:
חישוב תשלום דמי הלידה נעשה באופן ממוצע של השכר בשלושת החודשים האחרונים וחיבור ביניהם, בהם עבדה היולדת בטרם הפסיקה את עבודתה. למשל, במידה ויולדת השתכרה בחודשים הללו 6000 ₪, 6000 ₪ ו – 5000 ₪ דמי הלידה שישולמו לה יהיו 5500 ₪ לחודש השכר הממוצע בשלושת החודשים האחרונים בטרם יצאה לחופשת לידה.

חישוב דמי הלידה לנשים עצמאיות:
תשלום דמי לידה לנשים עצמאיות נעשה על פי הכנסתן לחודש שהן הצהירו עליו למס הכנסה ברגע הפיכתן לעובדות עצמאיות. במידה ולאחר חישובי שומה שכרן ההמוצע לחודש עלה תקבלנה את ההפרשים בדמי הלידה ולהיפך. 

יש לך עוד שאלות? הכנו עבורך את כל המדריכים שאת צריכה לדעת על לידה, הריון ומה שביניהם.

שם:
שם חבר:
אימייל חבר:
תוכן :
תקנון האתר : בלחיצה על שלח אני מאשר את התקנון.
שם :
דואר אלקטרוני :
נושא / כותרת :
תוכן :
תקנון האתר : בלחיצה על שלח אני מאשר את התקנון.
פתיחת/סגירת כל התגובות למאמר זה יש 0 תגובות
באותו נושא
  • מענק לידה איך וכמה?
  • היולדת אינה צריכה להגיש תביעה למענק לידה למוסד לביטוח לאומי. התהליך נעשה באמצעות בית החולים בו מתרחשת הלידה והם אלו המגישים את התביעה למוסד לביטוח לאומי בשמה של היולדת. על היולדת להביא עימה לבית החולים את תעודות הזהות של...
  • קרא עוד
  • חופשת לידה לתאומים
  • חופשת לידה לתאומים אינה דבר של מה בכך. נסו לדמיין את כל הקשיים בהבאת תינוק רך לעולם ותכפילו זאת בשניים או בשתיים. המוסד לביטוח לאומי מאפשר ליולדת תאומים ויותר להאריך את חופשת הלידה שלה בתשלום מלא בתנאים מגבילים כמובן הרש...
  • קרא עוד
  • חוק חופשת לידה
  • חוק חופשת לידה הוא אחד מסעיפי חוק עבודת נשים שהתקבל בכנסת בשנת 1954. החוק מגדיר באופן ברור את זכויותיה של האישה לאחר הלידה והוא אוסר על מעסיק כלשהו להעסיק את העובדת שלו במהלך תקופת חופשת הלידה....
  • קרא עוד


ערוצי תוכן