זכויות אישה לאחר לידה
מאת מערכת אמא פלוס 28/10/2011
זכויות אישה לאחר לידה
מה את זכאית לקבל? מה את צריכה לדעת על זכויותיך לאחר הלידה?

זכויות נשים לאחר לידה מתייחסות תחילה לפרט הבסיסי הקובע כי חל איסור מוחלט למעסיק להעסיק עובדת שלו במהלך חופשת הלידה שלה היות והיא מטופלת בתינוק ומשולמת לה על ידי ביטוח לאומי דמי לידה.

איסור פיטורין לאחר לידה:
בתוך הכותרת הגדולה של זכויות נשים לאחר לידה ניתן לציין את האיסור הבא להגן עליה מאיבוד הכנסתה בעתיד בעקבות יציאתה לחופשת לידה , חוק איסור פיטורים לפני ולאחר חופשת לידה.  החוק קובע באלו מקרים לא יוכל מעביד לפטר עובד או עובדת שלו כמפורט להלן:

1. במהלך חופשת לידה רגילה או בעת שמירת היריון.
2. לאחר 60 יום מתום חופשת לידה למעט באישור מיוחד של שר העבודה והרווחה.
3. במידה והאישה שוהה במעון לנשים מוכות, בנוסף ל – 90 יום לאחר חזרתה לעבודה סדירה, למעט עם אישור מיוחד של שר העבודה והרווחה.
4. במהלך חופשה ללא תשלום בתום חופשת הלידה הרגילה.

זכויות סוציאליות במהלך חופשת לידה:
זכויות נשים לאחר לידה כוללות שמירה על זכויותיהן הסוציאליות המלאות במקום עבודתן במהלך חופשת הלידה. הדבר כולל כמובן צבירת ותק בעבודה, איסור על צמצום היקף המשרה לאחר חזרתה מחופשת הלידה והורדת הכנסתה החודשית של היולדת לאחר חופשת הלידה. 

עוד במזגין אמא פלוס:
הכל על מענק לידה
חופשת לידה לגבר
חישוב דמי לידה

קופות גמל, קרנות השתלמות וקרן פנסיההמעסיק אשר העובדת שלו יצאה לחופשת לידה חייב להמשיך להפריש בעבורה את כל ההטבות המגיעות לה כחוק כמו קרן פנסיה בנוסף לקופות הגמל וקרנות ההשתלמות שהן הטבה של המעסיק עצמו.

המעסיק אשר העובדת שלו יצאה לחופשת לידה חייב להמשיך להפריש בעבורה את כל ההטבות המגיעות לה כחוק כמו קרן פנסיה בנוסף לקופות הגמל וקרנות ההשתלמות שהן הטבה של המעסיק עצמו. זכויות נשים במהלך חופשת לידה:
זכויות נשים לאחר הלידה כוללות את הפרטים הבאים:


1. הזכות הבסיסית שמעסיק חייב לתת לה חופשת לידה.
2. אורך חופשת לידה רגילה היא 14 שבועות.
3. לאב הילד ניתנת הזכות לצאת לחופשת לידה בהתאם לאמור בחוק.
4. הורים המאמצים ילד עד גיל 10 זכאים לחופשת לידה.
5. הורים או הורה מאם פונדקאית זכאים לחופשת לידה.

חשוב לציין כי מעסיק אשר לא יעניק לאישה את זכויותיה לאחר חופשת לידה והעובדת שלו פנתה לבית דין לעבודה ייענש הלה בחומרת הדין כולל תשלומי ריבית והוצאות בית משפט.


המעסיק אשר העובדת שלו יצאה לחופשת לידה חייב להמשיך להפריש בעבורה את כל ההטבות המגיעות לה כחוק כמו קרן פנסיה בנוסף לקופות הגמל וקרנות ההשתלמות שהן הטבה של המעסיק עצמו. 1. הזכות הבסיסית שמעסיק חייב לתת לה חופשת לידה.2. אורך חופשת לידה רגילה היא 14 שבועות.3. לאב הילד ניתנת הזכות לצאת לחופשת לידה בהתאם לאמור בחוק.4. הורים המאמצים ילד עד גיל 10 זכאים לחופשת לידה.5. הורים או הורה מאם פונדקאית זכאים לחופשת לידה.חשוב לציין כי מעסיק אשר לא יעניק לאישה את זכויותיה לאחר חופשת לידה והעובדת שלו פנתה לבית דין לעבודה ייענש הלה בחומרת הדין כולל תשלומי ריבית והוצאות בית משפט.

שם:
שם חבר:
אימייל חבר:
תוכן :
תקנון האתר : בלחיצה על שלח אני מאשר את התקנון.
שם :
דואר אלקטרוני :
נושא / כותרת :
תוכן :
תקנון האתר : בלחיצה על שלח אני מאשר את התקנון.
פתיחת/סגירת כל התגובות למאמר זה יש 0 תגובות
באותו נושא
  • מענק לידה איך וכמה?
  • היולדת אינה צריכה להגיש תביעה למענק לידה למוסד לביטוח לאומי. התהליך נעשה באמצעות בית החולים בו מתרחשת הלידה והם אלו המגישים את התביעה למוסד לביטוח לאומי בשמה של היולדת. על היולדת להביא עימה לבית החולים את תעודות הזהות של...
  • קרא עוד
  • חופשת לידה לתאומים
  • חופשת לידה לתאומים אינה דבר של מה בכך. נסו לדמיין את כל הקשיים בהבאת תינוק רך לעולם ותכפילו זאת בשניים או בשתיים. המוסד לביטוח לאומי מאפשר ליולדת תאומים ויותר להאריך את חופשת הלידה שלה בתשלום מלא בתנאים מגבילים כמובן הרש...
  • קרא עוד
  • חופשת לידה זכויות האשה
  • בתוך המושג חופשת לידה זכויות ניתן כמובן להגדיר תחילה את אורך חופשת הלידה הבסיסית העומדת כעת על 14 שבועות בתשלום מלא של המוסד לביטוח לאומי המכונה גם תשלום דמי לידה. לאחרונה נשמעים קולות רבים מכיוון בית המחוקקים הטוענים כי...
  • קרא עוד


ערוצי תוכן