הפרשות בהריון
מאת מערכת אמא פלוס 29/10/2011
הפרשות בהריון
מחפשת מידע איכותי ומקצועי על הפרשות בהריון? במאמר הבא תוכלי לקבל מספר פרטים חשובים.

הפרשות בהריון היא אחת מהתופעות השכיחות ביותר במהלך הריון תקין שכל אישה חווה אותה. ההבדל הקים בהפרשות בהריון מאישה לאישה טמונות בתדירות ובעוצמה שלהן. ההפרשות נובעות משינויים הורמונאליים המתרחשים במהלך ההיריון, מפטריות בנרתיק, זיהום בנרתיק, דלקות בצוואר הרחם, חיידקים שונים ועוד.

הגורמים העיקריים להפרשות בהריון:
הגורמים העיקריים של הפרשות בהריון טמונים למעשה בשינויים ההורמונאליים המתרחשים אצל כל אישה במהלך חודשי ההיריון מהרגע הראשון של ההפרייה בין הביצית לזרע ובשינויים בחומציות הטבעית של הנרתיק הנשי.

הפרשה דמית במהלך ההיריון:
לעיתים בתחילת ההיריון את מבחינה בהפרשה דמית קלה בצבע אדום בהיר הגורמת לך ללחץ רב ולחרדה. על מנת להוריד ממך את הלחץ, עלייך לדעת כי הפרשה דמית בתחילת ההיריון היא שכיחה ביותר ומוכרת ואינה מעידה בהכרח על בעיה. עם זאת במידה ועם הופעת ההפרשה הדמית יש לך גם כאבים בבטן או בגב התחתון וההפרשה נמשכת יותר משלושה ימים יש לגשת להתייעץ עם הרופא המטפל שלך.

סיבה נוספת להפרשה דמית במהלך ההריון ובמיוחד בתחילתו היא הופעת "המטומה" שהיא קריש דם שלעיתים גדל ומתפוגג החוצה בדימומים ברוב ההריונות לאחר ימים ספורים. בכל מקרה ההמלצה במקרה של הפרשות דמיות בהריון היא מנוחה מוחלטת במשך זמן קצר.

איך מטפלים בהפרשות בהיריון?
במידה וההפרשה היא לבנה וצמיגית אין הרבה מה לעשות חוץ מלהתקלח בתדירות גבוהה יותר מהרגיל. במידה וההפרשה דמית מלווה בכאבים חדים או יש הפרשה לבנה המלווה בגרד שלא חולף, ריח עז ותחושת אי נוחות במהלך היום יש להתייעץ עם רופא שימליץ לך על טיפול תרופתי משחות או נרות לשימוש חיצוני או פנימי.

חשוב ביותר לדעת כי אם ויש אצלך הפרשה נוזלית רבה ייתכן ויש לך דליפה של מי שפיר המחייבת הגעה שלך למיון נשים או למרפאת הנשים בה את מטופלת. בכל מקרה תוכלי להתנחם כי אחרי הלידה הכל יהיה כבר מאחורייך.

אנחנו מאחלים לכם הריון תקין ושיהיה בשעה טובה!

שם:
שם חבר:
אימייל חבר:
תוכן :
תקנון האתר : בלחיצה על שלח אני מאשר את התקנון.
שם :
דואר אלקטרוני :
נושא / כותרת :
תוכן :
תקנון האתר : בלחיצה על שלח אני מאשר את התקנון.
פתיחת/סגירת כל התגובות למאמר זה יש 0 תגובות
באותו נושא
  • סקירת מערכות מאוחרת
  • סקירת מערכות מאוחרת היא בדיקת אולטרא סאונד המבוצעת דרך הבטן, בשליש השני להיריון האישה. ניתן לבחור האם לבצע את הבדיקה במימון של קופות החולים השונות או לבצעה באופן פרטי אצל הרופאים המורשים לכך. (את יכולה לבחור לבצע את סקיר...
  • קרא עוד
  • בדיקות הריון לפי שבועות
  • בין השבועות הנ"ל תוזמני לבצע בדיקת סקירת מערכות מוקדמת. הבדיקה היא למעשה בדיקת אולטרא סאונד רגילה ולרוב היא מבוצעת דרך הבטן, למרות שחשוב לציין כי לעיתים היא מבוצעת וגינאלית. מטרתה לסקור את תקינותם של איברי העובר הפנימיים...
  • קרא עוד
  • סקירת מערכות ראשונה
  • סקירת מערכות ראשונה מתבצעת לרוב בין השבועות 14 – 16. במהלך הסקירה הראשונה נבדקים האיברים החיצוניים והפנימיים של העובר. הבדיקה נעשית באמצעות סקירת אולטרא סאונד בטני, נרתיקי או שילוב של השניים לפי הצורך והחלטת הרופא במהלך ...
  • קרא עוד


ערוצי תוכן