תפריט לאישה בהריון
מאת מערכת אמא פלוס 30/10/2011
תפריט לאישה בהריון
ההריון הגיע ואת מוטרדת בכל הקשור לתזונה? הנה מספר המלצות טעימות:

אם כל השמחה הנלווית לגילוי הראשוני כי את הרה, מתווספים גם חששות לא קטנים הנוגעים לתקינות ההיריון, בריאות העובר, הפחד מהלידה וכמובן גם חשש גדול מאיבוד הגזרה החטובה שכה התגאית בה. עלייה במשקל בהיריון היא עסקת חבילה שרוב הנשים תאלצנה להתמודד עימה עם זאת לא מחייב כי תעלי במשקל באופן דרסטי.

תזונה נבונה בהיריון:
אם את מעוניינת לשלוט עד כמה שאפשר בקצב העלייה במשקל שלך במהלך ההיריון (דבר שהוא אפשרי ומומלץ בהחלט). תוכלי לעשות זאת באמצעות תזונה נכונה המכילה את כל הערכים התזונתיים להם את זקוקה במהלך ההיריון, יתרה מזאת, כדאי שתפגשי עם דיאטנית אשר תרכיב לך תפריט להריון במיוחד עבורך.

כללי אכילה בהריון:
הכללים הם שתייה מרובה של מים, להרבות באכילת ירקות ופירות, אכילה בתדירות גבוהה מנות קטנות, הימנעות משימוש מופרש במלח, הימנעות מאכילת בשר אדום, הימנעות מאכילה ביצים חיות (ביצי עין, מוסים וכו), הימנעות מאכילת ארוחות כבדות לפני השינה, הימנעות מאכילת מאכלים חריפים או חמוצים מידי למניעת צרבות ועוד.

תפריט להריון:
תפריט לאישה בהריון אמור להכיל את כל אבות המזון הדרושים לאם ולעובר בתוספת של 300 קלוריות ליום בהתאם למשקל ההתחלתי של האם כמפורט להלן:

ארוחת בוקר - 2 פרוסות לחם מחיטה מלאה מרוחות בגבינה לבנה 5% (אבוקדו, ריבה, גבינה צהובה, ממרח כלשהו וכו), מעדן על פי בחירתך, חביתה או ביצה קשה, סלט ירקות ושתייה חמה.

ארוחת עשר – פרי או מעדן עם 2 קרקרים.

ארוחת צהריים – מנת בשר / עוף/ דגים, סלט ירקות, אורז / פסטה / קטניות / תפוח אדמה, פרוסת לחם מחיטה מלאה.

ארוחת ביניים – מנת פרי, סלט ירקות, שתייה חמה ו – 2 עוגיות קטנות.

ארוחת ערב – 2 פרוסות לחם מחיטה מלאה, סלט ירקות, חצי קופסת טונה רצוי במים, חביתה או ביצה קשה, שתייה חמה, מעדן. ניתן למרוח את הלחם בחצי אבוקדו, ריבה, גבינות לבנות שונות עד 5% שומן.

התפריט הנ"ל הינו המלצה בלבד ואינו מתאים לכל אישה , להרכבת תפריט להריון במיוחד עבורך יש להתייעץ עם דיאטנית.

תזונה נכונה, ספורט, בדיקות וכל מה שאת צריכה לדעת על ההריון מחכה לך באתר שלנו. בהצלחה.

שם:
שם חבר:
אימייל חבר:
תוכן :
תקנון האתר : בלחיצה על שלח אני מאשר את התקנון.
שם :
דואר אלקטרוני :
נושא / כותרת :
תוכן :
תקנון האתר : בלחיצה על שלח אני מאשר את התקנון.
פתיחת/סגירת כל התגובות למאמר זה יש 0 תגובות
באותו נושא
  • CMV בהריון
  • CMV בהריון מהווה את אחד הזיהומים השכיחים ביותר המסכנים באופן משמעותי את העובר בטרם לידתו. הסטטיסטיקה טוענת כי 90% מהתינוקות שנולדו ונחשפו ברחם לנגיף זה לא ייפתחו כלל בעתיד בעיות רפואיות הקשורות לנגיף. ...
  • קרא עוד
  • בדיקות גנטיות לפני הריון
  • גם אתם מתכננים את ההיריון הראשון שלכם ומאוד רוצים לדעת הכל על בדיקות גנטיות לפני הריון, נשמח להעניק לכם כאן באתר את כל המידע הרלוונטי עבורכם בשפה פשוטה וקלה להבנה!...
  • קרא עוד
  • בדיקות הריון לפי שבועות
  • בין השבועות הנ"ל תוזמני לבצע בדיקת סקירת מערכות מוקדמת. הבדיקה היא למעשה בדיקת אולטרא סאונד רגילה ולרוב היא מבוצעת דרך הבטן, למרות שחשוב לציין כי לעיתים היא מבוצעת וגינאלית. מטרתה לסקור את תקינותם של איברי העובר הפנימיים...
  • קרא עוד


ערוצי תוכן