תפרים אחרי לידה
מאת מערכת אמא פלוס 30/10/2011
תפרים אחרי לידה
דואגת? חוששת? כל הפרטים על הלידה הקרבה מחכים לך באתר שלנו:

תפרים אחרי לידה הם חלק בלתי נפרד מחוויית הלידה, במיוחד לאחר לידה ראשונה. בדרך כלל חוטי התפרים נמסים או נושרים כשבוע עד 10 ימים לאחר הלידה. הכאבים הנלווים לתפרים לאחר הלידה ניתנים להפחתה על ידי ניטלת משככי כאבים פשוטים כגון: אדוויל, אקמול ונורופן.

איך להימנע מהצורך בביצוע חתך חיץ בלידה:
חתך חיץ הוא למעשה החתך שהמיילדת או הרופא מבצעים במהלך הלידה במידה והם רואים כי העובר אינו יכול לצאת לעולם מבלי לפגוע ולחתוך יתר על המידה את האם. חתך החיץ הוא ביצוע של חתך על מנת ליילד את התינוק ביתר קלות. תפרים אחרי לידה הם תוצאה של חתך חיץ.

על מנת לנסות להימנע ככל האפשר מביצוע חתך במהלך הלידה ובאופן ישיר מכך גם מתפרים, תוכלי בשיתוף עם בן זוגך לבצע עיסוי פרינאום עם שמן שקדים איכותי כשלושה שבועות לפני המועד המשוער ללידה שלך על מנת לנסות ולהרחיב את פתח הלידה.

הטיפול של תפרים אחרי לידה:
הטיפול בתפרים אחרי לידה פשוט וכולל שטיפה של המקום במים וסבון לעיתים קרובות במהלך היום. ההמלצה מבחינה רפואית היא להימנע מלשים במקום משחות ואמבטיות ארוכות העלולות לעכב את תהליך הריפוי. במידה ולאחר שבוע הכאבים מתגברים ועימם ההפרשות עלייך לגשת להתייעץ עם הרופא שלך שטיפל בך במהלך ההיריון.

תפרים כתוצאה מניתוח קיסרי:
אם מסיבה כלשהי נאלצת ללדת בניתוח קיסרי תבחיני אולי בצלקת בתחתית בטנך בסיכות המאחות את החתך שביצעו הרופאים על מנת ליילד את תינוקך. הסיכות הללו מוסרות בדרך כלל על ידי אחות במרפאת הנשים כשבעה ימים לאחר הניתוח ואין בעצם הפעולה כל תחושת כאב. התפרים הפנימיים ברחם נמסים מעצמם ואין צורך כמובן להסירם.

בואי לקבל כאן בפורטל אמא פלוס את כל המידע הרלוונטי במיוחד עבורך בשפה פשוטה וקלה להבנה.

שם:
שם חבר:
אימייל חבר:
תוכן :
תקנון האתר : בלחיצה על שלח אני מאשר את התקנון.
שם :
דואר אלקטרוני :
נושא / כותרת :
תוכן :
תקנון האתר : בלחיצה על שלח אני מאשר את התקנון.
פתיחת/סגירת כל התגובות למאמר זה יש 0 תגובות
באותו נושא
  • צירי לידה מדריך מלא
  • מומלץ לבצע רישום של צירי לידה את שעת התחלת הציר ושעת סיומו. המרווח בין הצירים יעיד על תדירותם. מעקב מדויק אחר מספר צירים או מחזורי צירים יאפשר לך ללמוד על סדירותם. המלצת רופאים ומיילדות היא שכאשר הצירים תוכפים ומופיעים ב...
  • קרא עוד
  • חודשי הריון
  • אם גם את מתחילה בזה הרגע את 9 חודשי הריון, שבהם יתפתחו בתוכך חיים חדשים, פלא היצירה, עולם ומלואו. אנחנו לא מבינים את מהות התפתחות החיים ורובנו לוקחים את ההיריון והלידה כדבר מובן מאליו, טבעי כחלק בלתי נפרד ממחזוריות החיים...
  • קרא עוד
  • מענק לידה איך וכמה?
  • היולדת אינה צריכה להגיש תביעה למענק לידה למוסד לביטוח לאומי. התהליך נעשה באמצעות בית החולים בו מתרחשת הלידה והם אלו המגישים את התביעה למוסד לביטוח לאומי בשמה של היולדת. על היולדת להביא עימה לבית החולים את תעודות הזהות של...
  • קרא עוד


ערוצי תוכן